Atklāts vides un zemes mākslas festivāls GreenFest ’21

8. augustā Zvārtes ieža pakājē, skaņas un dabas saplūšanu uzticot Kaspara Tobja un Kamēlijas Straumes “Meklētāja” performancei, tika atklāts vides un mākslas festivāls GreenFest ’21.

Šogad, pirmo reizi piesakot Mākslas festivālu, GrenFest spēris soli tuvāk, lai uzrunātu un sasniegtu vēl plašāku auditoriju, aicinot aizdomāties par iespēju dzīvot zaļāk, domāt viedāk un būt saskaņā ar dabu. Pavasarī publiski izsludinātajā konkursā tika pieteiktas 34 Latvijas mākslinieku idejas, no kurām atbalstītas un realizētas tika 12. Konkursa uzsaukuma mērķis bija radīt vides mākslas objektus Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ar kuru starpniecību GreenFest Mākslas festivāls aktualizē dažādu augu un dzīvnieku sugu (dzīvotņu) izzušanas problēmu, kas ir tiešs videi nedraudzīgas saimniekošanas rezultāts ar ilgtermiņa sekām ekoloģijai, videi, dabai un cilvēkam.

GreenFest mākslas festivāla ietvaros Gaujas Nacionālā parka teritorijā ir apskatāmi 12 Latvijas mākslinieku veidoti vides mākslas un zemes mākslas (land-art) darbi, kas katrs nes stāstu par pašizpausmi mijiedarbībā ar dabu, par būšanu harmonijā ar vidi, kurā dzīvojam, un ar sevi pašu. GreenFest Mākslas festivāls norisinās no 8. augusta līdz 31. oktobrim, tomēr apmeklētājiem jāņem vērā, ka zemes mākslas pamata ideja ir radīt no dabas un ļaut tai to paņemt atpakaļ, tādēļ daudzi darbi nebūs ilglaicīgas vides sastāvdaļas, jo katra mākslas objekta redzamais mūža cikls ir atšķirīgs.

Katru gadu GreenFest sarunu centrā ir kāds aizsargājams augs vai suga, šogad uzmanība veltīta apputeksnētāju un aizsargājamo augu izzušanas problemātikai, tādēļ gan logotipā, gan festivāla satura centrā šoreiz savu goda vietu ieņēmusi lielā zemes kamene un zīda magone.

Ierastais GreenFest festivāls ar sarunām, izglītojošām lekcijām, darbnīcām un meistarklasēm norisināsies Siguldā no 1. Līdz 3. oktobrim. organizatori izsaka cerību, ka epidemoloģiskā situācija valstī uzlabosies, un pasākums varēs noritēt klātienē.

GreenFest Biedrība izsaka pateicību par atbalstu un finansējumu, kas palīdzējis projekta tapšanā: Vidzemes Plānošanas Reģionam, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Elpārēm, Latvijas valsts mežiem, Cēsu novada pašvaldībai, Siguldas pašvaldībai, Valmieras novada pašvaldībai.

Dalies:

Share on facebook
Share on twitter